BASIN BÜLTENLERİ

Bach Çiçekleriyle Stres Mazaret Olmaktan Çıktı

Günlük yaşamdaki gerginliklerimizi ifade etmek için kullandığımız stres sözcüğü aslında yalnızca hissettiğimiz baskı ve gerginlikle sınırlı bir durum değildir. Bizi zorlayan, kısıtlayan durumlar karşısında verdiğimiz tepkilerin toplamıdır.
Pinterest LinkedIn

Olayları, durumlar değerlendirme biçimimizden duygularımıza, davranışlarımıza uzanan pek çok etkisiyle başa çıkmak zorundayızdır. Stresle baş etmenin en iyi yolu, buna yol açan etkenleri fark edip kontrol altına almaktır. Çoğumuz stresin bizim dışımızda gelişen, çevresel faktörlerle olduğunu düşünsek de gerçekte stresi oluşturan şey bu çevresel faktörleri bizim algılama şeklimiz ve bizim üzerimizde yarattığı etkilere verdiğimiz tepkilerdir. Stres kaynakları kişiden kişiye farklılık gösterse bile büyük çoğunluk için geçerli olan, bildik kavramlardan söz edilebilir: Gelecek kaygısı, hastalıklar, işsizlik, ilişki problemleri, işle ilgili sorunlar, v.b…

Bazı insanlar strese o kadar alışkın olurlar ki, bu durumun farkına bile varmazlar. Endişe, hayal kırıklığı, gerginlik duygularını yaşamasak da stres vücudumuza zarar verebilir ve ilişkilerimizi zedeleyebilir. Üstelik sadece hızlı yaşam temposuna sahip insanlar stres altında da değildir. Kendilerini mutsuz, değersiz hisseden, yapmak istediklerini gerçekleştiremediğini düşünen insanlar da kronik stres, endişe, korku yaşayabilirler. Kaygı, gerginlik, huzursuzluk, korku, utanma, değersizlik hissi, konsantrasyon ve karar verme güçlüğü, unutkanlık, başarısızlık endişesi, konuşma güçlüğü, ağlama, sinirlilik hali, dişleri sıkma, iştah artması ya da kaybı, ellerin terlemesi, kaslarda gerginlik, baş ve sırt ağrısı, sık hastalanma, yorgunluk hissi, çarpıntı, titreme, daha sayabileceğimiz pek çok duygusal, düşünsel, davranışsal ve fiziksel durum stres belirtisi olabilir. Yaşanılan stres düzeyi arttıkça, belirtiler de sayı ve şiddet olarak artış gösterir.
MORA Terapi bağımlılıklar ya da diğer birçok hastalıkta kullanılabileceği gibi duygu-durum problemleri yaşayan kişilerde de kullanılabilir. Yapılan işlem vücudun çevresine yaydığı bozulmuş elektromanyetik sinyalleri (frekansları) filtrelemek ve vücudun elektromanyetik titreşimlerini dengeleyerek düzeltmektir. Bu amaçla kullanılan Mora Terapi programları yanında, Mora Homeopati Tedavileri ve Mora Terapi içine entegre edilmiş Bach Çiçekleri Terapisi de kullanılır.
Bach Çiçekleri Terapisi, ünlü İngiliz tıp doktoru Dr. Bach’ın, çiçeklerin iyileştirici özellikleri üzerine yaptığı çalışmalar sonucunda geliştirilmiştir. Bach Çiçekleri Dr. Bach tarafından geliştirilmiş olan ve tüm dünyada psikolojik problemler için kullanılan homeopatik kürlerdir. 38 farklı çiçek kürü, 38 tanımlanmış duygu-durum hali için kullanılır. MORA Terapi Bach Çiçekleri Terapisi çiçeklerin yaydıkları elektromanyetik frekansların kaydedilerek bilgisayar programları haline getirilmesi ile oluşturulmuştur. 38 farklı çiçek programının her birinin hangi tip stres ve psikolojik sorunlara iyi geldiği önceden tanımlanmıştır. Bach Çiçekleri Terapisi, kişinin günlük yaşamında hissettiği stresi ve kaygıları azaltmak, ani öfke nöbetlerini gidermek, sabırsızlık, kararsızlık, takıntılı olmak gibi çok farklı duygu durum bozukluklarını tedavi etmek için kullanılır. Bu programların bir veya birkaçı bir arada kullanılarak, kişinin duygu durum bozuklukları çözüme kavuşturulur.
Kronik problemi olan kişilerde iyileşme belirtileri yaklaşık 1 ay içinde kendini gösterir. Terapi sonrasında kişinin duygu durum bozukluğu yavaş yavaş düzelmeye başlar. Kendini birçok açıdan daha rahat ve çok daha az stresli hissetmeye başlar. Hayata ve karşılaşılan durumlara daha pozitif yaklaşımlar gösterir. Yapılan klinik uygulamalardan sonra yaşanan gelişmeler ve elde edilen geri dönüşler şaşırtıcı derecede olumludur. En önemlisi, stresin hayatın kendisinden değil bizim hayatı algılayış şeklimizden kaynaklandığını unutmamak gerekir.

YORUMLAR

Bu blog yazısına hiç yorum yapılmamıştır. İlk yorum yapan siz olmak ister misiniz?

YORUM YAZIN