BASIN BÜLTENLERİ

İlaçsız alerji tedavisinde %75'e varan sonuç nasıl alınır?

Göğüs Hastalıkları Uzmanı Dr. Mustafa Çalık Anlatıyor: “İlaçsız Alerji Tedavisinde %75 Sonuç Nasıl Alınır?” Alerji, vücudun, aslında zararlı olmayan bazı maddelerden ve/veya hava şartlarından etkilenmesi ya da psikolojik etkenler sonucu bazı maddelere aşırı tepki göstermesidir.
Pinterest LinkedIn

Alerjik reaksiyonlar tek tip değildir, birçok yolla ortaya çıktıkları gibi vücudun değişik bölümlerinde, farklı şiddette ve farklı belirtiler gösterebilirler. Alerjenler solunum yoluyla, ciltten temas ya da gıda yoluyla ağızdan da alınabilir.

Alerjiler çocukluk çağında daha sık görülmekle birlikte ilk başlangıç her yaşta olabilir. Alerji çoğunlukla kalıtsal yolla kişiye aktarılır. Kişinin bir maddeye alerjisi varsa diğerlerine de alerjik reaksiyon gösterme olasılığı yüksektir. Alerji Tedavisi için ilk yapılması gereken alerjiye neden olan etkenin bulunup, kişiden uzaklaştırılmasının sağlanmasıdır. Mora Terapi Alerjiden Kurtulma Tedavisinde, kişinin öncelikle hangi alerji yapıcı maddelere karşı alerjisi olduğu tespit edilmekte ve yapılan tedavilerle alerji yapıcı maddelerin vücutta oluşturduğu yük ortadan kaldırılmaktadır. Alerjik reaksiyonlar vücudun herhangi bir sistemini tutabilir. Alerjik hastalıkların başlıcaları: Alerjik nezle, astım, konjonktivit (göz alerjisi) alerjik dermatit, egzama, ürtiker, anjioodem ve anaflaksidir. Alerjinin önemli nedenleri: polenler, küf, mite (ev tozu akarları), ilaç alerjisi, besin alerjisi, arı alerjisi, evcil hayvan (kedi, kuş, köpek) ve kimyasal alerjenlerdir. Alerjik hastalık tipine göre burun akıntısı, burun tıkanıklığı, aksırık nöbetleri, kaşıntı, öksürük, hırıltı, nefes darlığı, deri döküntüleri ve şişmeler görülebilir. Bu belirtiler bazen tekrarlayan sinüzit, iyileşmeyen üst solunum yolu enfeksiyonu, zatürre başlangıcı şeklinde yorumlanmış olabilir. Gribal virüs enfeksiyonları alerjileri tetikleyen önemli bir etkendir. Özellikle sonbaharda nem ve rutubetin artmasıyla küf ve mantarlar çoğalırlar. Bunlar, sporları ortam havasına son derece kolay karışan, alerji ve astımı tetikleyen önemli faktörlerdir.

Göğüs Hastalıkları Uzmanı Dr. Mustafa Çalık’ın MORA Terapi ile alerji tedavisi konusunda yaptığı çalışmalar sonucundaki değerlendirmeleri şöyledir: “Özellikle çocuk veya genç, astımlı ya da alerjik hastalarda (7-35 yaş arası), 5-7 seanslık standart alerji tedavisi %75- 80’in üzerinde olumlu sonuçlar vermektedir. Hastanın semptomları ya tamamen ortadan kalkmakta ya da antialerjik, antiastmatik ilaç gereksinimi belirgin oranda azalmaktadır. Daha ileri yaşlarda ise tedavi başarısı tatmin edici olmakla birlikte, bazı hastalarda tedaviye direnç gözlenmektedir. Özellikle tedavi sırasında alınacak bazı önlemler hem alerji tedavisinin başarısını hem de detoksifikasyonu arttıracaktır. Tedavi sırasında bol bol su içmeye ek olarak; Bitki çaylarının da içilmesi, günlük alınan hayvansal protein miktarının azaltılması (az et ve et ürünleri tüketilmeli, sebze ve meyveye ağırlık verilmeli, baklagillerde kısmen serbest bırakılabilir), şeker ve unlu mamul tüketiminin azaltılması (genel olarak karbonhidrat tüketimi) interstisyumun bazik tarafa kaymasına, dolayısıyla terapi sonucunu hem alerji hem de sağlıklı bir beden altyapısı açısından belirgin olarak olumlu yönde etkileyecektir.

Sonuç olarak, özellikle orta yaş ve üzeri hasta grubunda Mora Terapi alerji tedavisi ele alınırken; vücudun toksik kirlenmesi, özellikle mesleki nedenlerle ağır metal kirlenmesi, bağırsak sisteminin candida yükü açısından değerlendirilmesi, terapiyi etkileyecek ilaçların varlığı, terapi sırasında diyet ve diğer Mora Terapi kurallarına uygunluk, tedavi başarısını etkileyen ve göz önünde tutulması gereken etmenlerdir.”

MORA Terapi Alerjiden Kurtulma Tedavileri sırasında sadece kişinin vücudundaki alerjen madde kaynaklı yük değil, aynı zamanda ağır metal yükü ve elektromanyetik yük gibi diğer toksik yükler de temizlenir. Mora Terapi Alerjiden kurtulma Tedavilerinde yapılan işlem, kişi ile alerjik maddeler arasında oluşmuş olan patolojik ilişkinin değiştirilmesi ve çok basit ifadeyle alerjen madde frekanslarının vücut üzerinde bıraktığı izlerin silinmesi ve kişinin vücudundan uzaklaştırılmasıdır. Böylelikle kişinin vücudunda birikmiş alerjen yük temizlenmiş olur. Mora Terapi Alerjiden Kurtulma seanslarının sonunda kişinin sadece alerjen maddelerle olan patolojik ilişkisi değişmez aynı zamanda vücudun pek çok alanda kendisini toparlaması ve daha sağlıklı olması sağlanır.

YORUMLAR

Bu blog yazısına hiç yorum yapılmamıştır. İlk yorum yapan siz olmak ister misiniz?

YORUM YAZIN