HAKKIMIZDA

EDT Sağlık Hizmetleri Tic. Ltd. Şti. MORA Teknolojisinin Türkiye ve KKTC’deki tek distribütörüdür.

Biorezonans Nedir?
Rezonans kelimesi elektronikten gelmektedir. İki eş elektriksel sinyalin birbirini seçmesi ve ilişkiye geçmesi olarak tanımlanabilir. Biyolojik sistemler için rezonans fenomenini kullanan yöntemlere ve teknolojilere genel olarak biorezonans denilmektedir.

Rezonanslar, özellikle elektromanyetik rezonanslar, fiziksel sağlık için büyük önem taşır. İnsanların, hayvanların ve hatta bitkilerin sağlığı, her bir somatik hücre ve her bir organ tarafından oluşturulan bu spesifik rezonansların bozulmadan kalmasına bağlıdır. Sadece tüm enstrümanları doğru akort edildiğinde uyum içerisinde performans sergileyebilen bir senfoni orkestrası gibi, insan vücudu da rezonansları ve elektromanyetik frekansları doğru ve doğayla uyumlu olduğunda ideal bir şekilde çalışır.

Yöntem non-invasiv ve yan etkisiz olduğundan uygulama basittir.

MORA Terapi Nedir?
MORA ismi bu tekniğinin yaratıcısı Dr. Franz MOrell ve Eric RAsche'nin soyadlarının baş harflerinin birleşimidir. Dr. Morell, yetmişli yılların ortalarında damadı Elektronik Mühendisi Eric Rasche ile birlikte, vücudun kendi rezonanslarını (salınımlarını) kaydedebilen, analiz edebilen, düzeltebilen ve ardından düzenlenmiş salınımları insan vücuduna geri verebilen bir cihaz geliştirdi. Bu, klasik Biorezonans metodunun doğuşuydu. Özellikle Almanya ve Avrupa ülkelerinde biorezonans metodu olarak adlandırılan tamamlayıcı – integratif tıp akımının başlamasına neden oldu. 35 yıldır, bilimsel çalışmalarla da desteklenen Morell-Rasche yöntemi yıllar içinde terapi etkinliği ve başarısı nedeniyle tüm dünyada yaygın bir şekilde kullanılan bir yöntem haline gelmiştir. Bu nedenledir ki pek çok farklı yöntem ve cihaz da biorezonans isminin saygınlığı dolayısıyla aynı işlevleri yapmamasına rağmen bu ismi kullanmaktadır. İsim benzerliklerinin yanıltıcı olmaması adına ve MORA cihazıyla yapılan uygulamaların kendine has etkinliğinden dolayı bu sitede bahsedilen yöntem MORA Terapi olarak anılmaktadır.

MORA-Terapi Kısaca...
1) Maddenin çevresinde oluşan elektromanyetik alandaki frekansların tedavi amacıyla kullanılmasıdır.

2) Vücudun kendisinden alınan elektromanyetik frekansların tedavi amacıyla kullanılmasıdır.

MORA Terapi’nin Teknik ve Bilimsel Altyapısı:
Homeopati olarak bilinen ve tüm dünyada hızlı şekilde yayılan bir bütünsel tıp yönteminin, geleneksel Çin tıbbının temel önermeleri ile harmanlanması ve bu bilginin yüksek teknolojiyle birleştirilmesi MORA Terapi’yi yaratmıştır.

Mora Terapi 1977 yılında doğmuş, zaman içinde elektromanyetik frekanslarla ilgili bilginin artmasıyla birlikte gelişmiş ve 2012 yılının sonunda piyasaya sürülen MORA NOVA-touch cihazı ile dünyadaki en ileri biorezonans teknolojisi aşamasına gelmiştir.

MORA Terapi’nin sigara bırakma üzerine etkisini araştırmak üzere, İstanbul Üniversitesinde prospektif, plasebo kontrollü, çift-kör, paralel grup çalışması gerçekleştirilmiştir. Bu çift kör çalışmadan elde edilen bulgulara göre biorezonans terapisi sigaranın bırakılmasında herhangi bir yan etkiye neden olmadan klinik olarak etkili olduğu kanıtlanmıştır.

Pratikte MORA Terapi Nasıl Uygulanır?
MORA Terapi uygulamalarını iki sınıfa ayırmak mümkündür...

1) Maddenin çevresinde oluşan elektromanyetik alandaki frekansların tedavi amacıyla kullanılmasıdır.

2) Vücudun kendisinden alınan elektromanyetik frekansların tedavi amacıyla kullanılmasıdır.